Časté otázky

Na jaký materiál lze kamenný koberec položit?


Na pevný a soudržný podklad (beton). Materiál Presstone® lze pokládat pouze na suchý nebo vlhký podklad. Dělení plochy, tzv. dilatování, je potřeba zajistit vždy lištou.

Za jakých podmínek se na kamenný koberec vztahuje záruka?


Je potřeba dodržet přesný technologický postup stanovený výrobcem.

Složky pojiva a kameniva musí být důkladně promíchány v přesném poměru uvedeném na etiketě. Dále je potřeba použít penetraci doporučenou dodavatelem systému kamenného koberce a aplikovat ji podle technického listu. Proto záruku poskytujeme na pokládky realizované našimi odborně vyškolenými pracovníky.

Na co se záruka nevztahuje?


Záruka se nevztahuje zejména na vady vzniklé nesprávným nebo nevhodným používáním, mechanickým poškozením, neodbornou manipulací a péčí, dále na vady, které mají původ v skrytých vadách podkladových vrstev, odtržení v podkladové vrstvě, poklesu (praskání) staveb (zpevněných ploch), nebo jejich částí způsobených vyšší mocí až jiných důvodů, za které není prodávající odpovědný. Záruka se také nevztahuje na běžné opotřebení, na mírné změny barevnosti způsobené UV zářením nebo použitím plniva různých šarží (kamenivo).

Má na pokládku vliv počasí?


Ano, aplikační teploty jsou od +5 °C do +35 °C.

Jak dlouho trvá realizace?


Záleží na náročnosti a velikosti zakázky. U zakázek do 50 m² cca 2-3 dny.

Jak udržovat kamenný koberec v exteriéru?


Kamenný koberec lze očistit smetákem, škrabkou s gumovou násadou, tlakovou vodou do 40 °C, párou a běžnými čisticími prostředky. Odolné skvrny pomůže odstranit např. benzín, aceton (doporučujeme Kiehl Corvett).

V zimě dřevěným nebo plastovým hrablem s gumovou násadou či frézou bez řetězů (řetězy by mohly povrch poškodit)

Pozor, na námrazu nepoužívat posypové kamenivo ani jiné ostré předměty. Povrch by se mohl poškodit.

Jak udržovat kamenný koberec v interiéru?


Kamenný koberec se snadno udržuje celoplošným čištěním. Drobné nečistoty a špínu lze čistit mokrou cestou (vlhký mop, koště s vlhkým hadrem), přístrojem na čištění koberců nebo párou. Rozlité tekutiny lze smýt teplou vodou a kartáčem, příp. houbou. Ihned po ošetření vodu odsát a podle potřeby opakovat.

Jak se o kamenný koberec starat, aby byl stále krásný?


Povrch po určité době a zátěži může ztrácet lesk, kamínek zmatní. Pro oživení lesku povrchu můžete použít produkt Presstone® R01, nebo PU-15. Prodlouží životnost povrchu a získá původní vzhled.

Poradíme vám

 info@presstone.cz
+420 724 355 306
+420 511 189 783

Napište nám

Máte dotaz nebo hledáte specialistu na pokládku?
Na vaší zprávu odpovíme nejpozději do 24 hodin.

Chci poslat zprávu

Zavoláme vám

Nechte nám vaše telefonní číslo, ozveme se vám.

Nebo volejte
734 495 442

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme